Druhá válka o svět - Na konci času

Příběh Druhé války o svět, jak ho viděl a zapsal Charles Stratemore. (povídka na pokračování)
Napsal Jerson
Obsah článku:
Tak kde začít. Asi bych vám měl říct, kdo vlastně jsem.
Jmenuju se Charles Stratemore a jsem poslední žijící člověk na Zemi. Ale už v této chvíli neříkám pravdu.
Původně jsem se jmenoval Iridin O´Neil. Moje mrtvola leží třicet stop daleko, a leží tam už dva roky.
Také nejsem člověk, jen kopie člověka. Vlastně kopie vědomí člověka vsazené do jiného těla.
Nejsem ani na Zemi, sedím na Měsíci a dívám se nad rudý kroužek nad obzorem. To je Země, hořící, nebo spíše spálená na prach. A já jsem opravdu poslední a jediný ... tedy když nepočítám Je.
Nemůžu říct, že přežili, protože si vůbec nejsem jistý, jestli žijí. Ale jsou tady, a tohle všechno je součástí jejich plánu, včetně mě. Před hodinou jsme spálili dva miliardy lidí na Zemi, abychom dokončili pokus, který Oni začali - strašně dávno a strašně daleko. Já budu ten, kdo ho dokončí, a můžete mi věřit, že to nechci udělat. Ne kvůli tomu, co jsme udělali, ale kvůli tomu, co by se mohlo stát.
Nejhorší je pomyšlení, že pokud čtete ... slyšíte ... prostě pokud přijímáte tuto zprávu, tak jsem selhal a pokus se nepovedl. Ostatně proto ji také píšu do měsíčního prachu, tedy přeneseně. Ve skutečnosti držím v ruce Jejich zařízení, které umí ukládat myšlenky. Nebo spíše doufám že to moje myšlenky ukládá, protože přečíst je neumím.
Tak nebo onak, pokud jste tuhle zprávu našli, znamená to, že jsem buď selhal, nebo se mi alespoň nepodařilo zahladit všechny stopy, jak jsem měl v úmyslu. Abych vám to vysvětlil – hodlám zařídit, aby nedošlo k tomu, co se právě stalo. Hlavně ale hodlám zničit Je, jednou provždy, a také všechno co vytvořili. Jen nevím, zda ve svých plánech nepočítali i s tímto nápadem.
Znáte Descartův výrok „Myslím, tedy jsem“? Hodně o něm přemýšlím, protože si do hlavy nevidím. Vím, že jsem kopie sebe sama, kterou vytvořili Oni. Nevím, zda mě mohou ovládat, ale manipulovat mnou mnohou určitě. Alespoň to dělali posledního půl roku. Vlastně ještě déle, ale jen půl roku zpět je skutečných. Všechny vzpomínky na předchozí život jsou falešné.
Ale teď to nechám být, chci vám říct, co se za toho půl roku stalo, abyste neudělali stejnou chybu jako já a mí společníci.
< Poslední člověk na Zemi >
Dívka v zrcadle
Napsal Jerson 12.02.2010
Diskuze k tomuto článku již probíhá, můžete se přidat zde.
Obsahuje 118 příspěvků.
ČAS 0.13947486877441 secREMOTE_IP: 3.236.143.154