Čas pro hrdiny

Jerson
9.5.2007 16:05
Jestliže rádi zkoušíte trochu netradiční přístupy k RPG, máte rádi volnost při výběru světů i postav, jednoduchost a přístupnost pravidel, vyzkoušejte Čas pro Hrdiny.
19.2.2014 16:39 - sirien
Hlavně takový přístup podle mě poruší tu týmovou synergii, kterou CPH generovalo. Měl jsem postavu, která byla v nějaké oblasti hustá na úrovni toho týpka ze spec-naz, ale jinde byla jen lehce víc, než průměrná. Takže některé "nepříjemnosti" se mě netýkaly a zrušil jsem je jak ten spec-naz tu vyhazovačskou gorilu, ale v další scéně jsem se octnul ve sféře, kde jsem nebyl nic víc než lehce kompetentnější ňouma a nezbylo mi, než se spolehnout na někoho jiného, kdo to pořeší za mě (nebo to vyřešit nabráním nechutného množství neúspěchů, které jsou v CPH mnohem výraznější obtíž než např. když bych se snažil podobnou situaci vyřešit ve Fate, který mi nabízí mnohem širší pole in/metagame manévrů k vyřešení takto nepříznivé situace).

Když budu mít 50% šanci si poradit se situací, která pro mě není vůbec příznivá, tak to ztrácí to kouzlo.

Napadá mě, že část problému je v samotné definici úrovní dovedností. Ta stupnice "špatná, průměrná, dobrá... atd." je teď Jersonem vztažená plošně, což tvoří ten paradox, o kterém se bavíme.
Podle mě by ta stupnice neměla být chápaná plošně vůči všem, ale jen specificky vůči postavám a ta adjektiva by měla popisovat úroveň v rámci postav v daném směru trénovaných - běžní lidé by se měli nacházet někde do úrovně 5 max.

Takže když mám postavu s hodnocením dovednosti 5, tak to znamená, že jsem průměrný vůči ostatním lidem, kteří se v daném směru zaměřují/specializují. Když mám hodnocení boje beze zbraně 5, tak jsem průměrný rváč/bojovník v porovnání s vojáky, členy URNA, martial-arts hard-core fanouškům atp.
Proti obyčejnému člověku nebo proti v daném směru se nespecializující postavě jsem daleko za "průměrem". Průměrný hospodský rváč co se někde běžně ožere a párkrát do týdne si s někým "zajde ven" bude mít tak neozbrojený boj tak 3-4 - sice se rve často, ale moc to neumí (to mi připomíná ten vtip s tím jak starej nácek zaučuje mladýho s diapozitivama, mimochodem :D ), protože nikdy neprošel intenzivním tréninkem, nestál proti lidem, kteří by ho převyšovali a tím mu umožňovali skutečně růst... zvládne zmlátit normálního člověka, ale když se potká se mnou, tak bude mít relativně problém - když se potká s někým dobrým tak to prostě odsere.
19.2.2014 19:48 - Vojtěch
Nízké hodnoty jsou problém? To musíme být dobří ve všem? Nemůže se stát, že by jeden měl nějaký handicap? Neříkám mít vše až na jednu specializaci, spíš naopak, ale mít občas mezerku, kterou pak pomůže zaplnit někdo ze spoluhráčů je dobré, ne?
19.2.2016 13:39 - ShadoWWW
Secrets of the Reich - něco pro Jersona. :)
19.2.2016 13:55 - Jerson
Nevypadá to špatně :-) Za ty peníze by to i stálo.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
ČAS neregistrovaní : 0.017751932144165 sec;
Dnes
Starší
1 až 20 z 30 >
ČAS 0.14760184288025 secREMOTE_IP: 54.225.26.44